PGE Orlik Opole : SMS U-20 Sosnowiec (1:0,4:0, 3:1)04-img_5394

1 : 0 Martin Parýzek – Robert Kostecki – Jared Brown – 18:44

3 : 0 Kacper Guzik – Jared Brown – Martin Parýzek – 29:31

4 : 0 Alex Szczechura – Michael Cichy – Arkadiusz Kostek – 31:57

5 : 0 Bradley Smith – Jared Brown – Robert Kostecki – 38:59

5 : 1 Rafał Podlipni – Patryk Krężołek – Iwo Sroka – 41:05

6 : 1 Bartłomiej Bychawski – Alex Szczechura – Grant Toulmin – 46:5718-img_5470

7 : 1 Grant Toulmin – Jared Brown – Bradley Smith – 50:05

8 : 1 Michael Cichy – Alex Szczechura – Grant Toulmin – 56:46

Mecze z SMS-em Sosnowiec to zwykle pojedynki do jednej bramki, tak też było w spotkaniu z PGE Orlikiem Opole. Co prawda nasz zespół w pierwszej tercji miał problemy z koncentracją i zdobywaniem bramek, jednak w końcowych minutach udało się otworzyć wynik meczu po strzale Martina Paryzek z niebieskiej linii. Orlik nie poszedł za ciosem, gdyż był to gol do szatni i po pierwszej tercji nasz zespół miał zaledwie jednobramkowe prowadzenie.

08-img_5412W drugiej tercji meczu ponownie nasi zawodnicy męczyli się i nie mogli zdobyć drugiego gola. SMS coraz śmielej poczynał sobie na naszym lodowisku, ale na wysokości zadania stawał zawsze Jarosław Nobis, który zaprezentował się w bramce. W 28 minucie spotkania sam na sam z bramkarzem gości wychodził Michael Cichy, ale zawodnik SMS-u faulując go uniemożliwił mu oddanie czystego strzału. Sędzia 16-img_5456podyktował rzut karny, który nasz reprezentant Polski zamienił pewnie na drugą bramkę. Cichy rozwiązał worek z bramkami. Chwilę później do bramki trafił Kacper Guzik, a niecałe 3 minuty później było już 4:0 po strzale Alexa Szczechury. Zawodnicy PGE Orlika Opole ponownie grali do samego końca i znów zakończyli tercję bramką do szatni po strzale Bradleya Smitha. Orlik po drugiej tercji wygrywał już 5:0.

24-img_5497W trzeciej tercji jako pierwsi bramkę zdobyli rywale, co tylko podrażniło gospodarzy. Na 6:1 pięknym strzałem podwyższył Bartłomiej Bychawski. W 51 minucie do bramki trafił Grant Toulumin, a wynik meczu na 8:1 ustalił Michael Cichy. Na osiem bramek strzelonych przez PGE Orlik Opole zdobyło aż 7 zawodników. Mamy nadzieję, że nasz zespół dobrze wykorzysta dwutygodniową przerwę w rozgrywkach i przygotuje się na czekające go ciężkie pojedynki z Comarch Cracovią (11.11.2016 r. w Krakowie) oraz GKS-em Tychy (13.11.2106 r. w Opolu). 33-img_5534

PGE Orlik Opole zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli i traci do 4 TatrySki Podhale Nowy Targ 2 punkty, zaś do 3 Tempish Polonii 4. Jednak 6 Unia Oświęcim ma stratę w stosunku do Orlika dwupunktową, a 7 JKH GKS Jastrzębie trzypunktową. Walka o czołową 6 potrwa więc do samego końca i tak na prawdę liczy się każdy punkt.