Historia Klubu

Klub hokejowy ORLIK OPOLE S.A. jest jedynym przedstawicielem tej dyscypliny sportu w województwie opolskim. Orlik Opole istnieje od 1996 i kontynuuje ponad 65 letnią tradycję hokeja w Opolu. W organizowanych przez nas zajęciach sportowych na lodowisku „Toropol” w Opolu uczestniczy czynnie ponad 150 osób. Nasze drużyny hokejowe – drużyna seniorów, 5 grup młodzieżowych, drużyna amatorska – regularnie biorą udział w 0ficjalnych rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Hokeja na Lodzie. W rozgrywkach ligowych co roku odnosimy znaczne sukcesy, zajmując miejsca medalowe. Ciężka praca trenerów oraz  konsekwentny i skuteczny proces szkoleniowy skutkuje licznymi powołaniami naszych wychowanków do Kadry Polski seniorów oraz kadry Polski młodzieżowców U-18, U-20.

Powojenne Opole tętniło życiem (artykuł, źródło GW Opole).

Sponsor_głowny
logo PGE poziom RGB_male